از گناه تنفر داشته باش نه از گناهکار .گاندی
کسی که حفظ جان را مقدم بر آزادی بداند، لیاقت آزادی را ندارد.بنجامین فرانکلین

| صفحه اصلی | گالری عکس | آموزش | تازه ها | اوقات شرعی روستا | آب و هوای روستا | نقشه هوایی روستا | تالار گفتگو | دانلود | پیوندها | تماس با ما |

با سلام

آخرین پست در وبلاگ و بعد .....

نسبیت در کارها :

نمی شود هر کاری که می خواهیم اجرا کنیم ایده آل ذهن و اعلی باشد .
کارها و اهداف ما بایستی در ظرف مکان و زمان و امکانات آن بگنجد به عبارتی احتياجات فردى و اجتماعى بشر بر دو قسم است، بعضى ثابت است و بعضى متغيرند.
  بعضى ازامور را نسبى مى‏گويند و آن، امورى است، صفتى يا حالتى است كه آن را بامقايسه با يك شى‏ء معين مى ‏شود به چيزى‏نسبت داد. مثلا بزرگى و كوچكى از امور نسبى است. اگر از شما بپرسندبزرگى چقدر است و كوچكى چقدر، آيا مى‏توانيد حدى براى آن معين بكنيد؟
دورى و نزديكى نيز از امور نسبى است. يك وقت مى ‏گوئيدخانه ما مثلا نيروى هوائى است.
امور نسبى مى‏گويند و به طور كلى نمى ‏شود روى آنها حكم كرد يعنى تا دو شى‏ء را مقايسه نكنند و با مقياس معينى اندازه نگيرند، نمى‏شود روى اين مفاهيم حكم كرد.
جهان چون چشم و خال و خط و ابروست
كه هر چيزى به جاى خويش نيكوست
در اثر حركتها است كه سطحها پيدا مى‏ شود. تا كسىی ‏چيزى را نداند و ديگرى آن چيز را فاقد نباشد، اصلا تعليم و تعلم صورت‏ نمى‏گيرد.
  اين، همان عدالت است. پس معلوم مى‏شود كه‏ اساس، لياقت است. البته اگر يكى لياقت دارد و ديگرى ندارد چنانچه آنچه ‏را كه بايد به لايق بدهيم به نالايق بدهيم، بى ‏عدالتى كرده‏ ايم.
آنكه هفت اقليم عالم را نهاد
هر كسى را آنچه لايق بود داد
ظلم اجتماع وقتى است كه‏ اينجور نباشد. سعدى مى‏گويد:
وقتى افتاد فتنه‏اى در شام
هر يك از گوشه‏اى فرا رفتند
 
روستازادگان دانشمند
به وزيرى پادشا رفتند
 
پسران وزير ناقص ‏عقل
به گدائى به روستا رفتند
 
پس بلند پروازی های زیاد ممنوع.
خداحافظ 
 
 
 
نویسنده: داود ׀ تاریخ: شنبه 17 اسفند 1398برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 شرایط شرکت در مناقصه اجرای فاز های مختلف لوله کشی گاز روستاهای بخش هلالی در ادامه مطلب


ادامه مطلب
نویسنده: داود ׀ تاریخ: جمعه 9 اسفند 1398برچسب: شرایط شرکت در مناقصه اجرای فاز های مختلف لوله کشی گاز , ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 بسم الله الرحمن الرحیم

 اینک که بحول وقوه الهی و به عنایات حضرت بقیة الله الأعظم (عج)  و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد تحقق یکی از مطالبات و آرزوهای به حق مردم عزیز و شریف بخش هلالی، یعنی گازرسانی به تمام روستاهای این بخش بزرگ می باشیم لازم می دانم ضمن عرض تبریک به  مردم ولایتمدار و زحمت کش، از زحمات ارزشمند همه دست اندرکاران بویژه امام جمعه معزز شهرستان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی – مدیرعامل محترم شرکت گاز خراسان رضوی و همکاران ارجمندشان – سرپرست محترم فرمانداری شهرستان جغتای – فرماندارمحترم سابق شهرستان – رئیس محترم اداره گاز شهرستان و همکارانشان – شرکت مشاورین نقش آوران توس – اعضای محترم شوراهای اسلامی و دهیاران عزیز کلیه روستاها  و شورای بخش هلالی در دوره های سوم و چهارم – و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که مساعدت و پیگیری فرمودند تقدیر و تشکر نمایم و از مردم عزیز استدعا  دارد که در سایر مراحل گاز رسانی (بازگشایی معابر و موافقت انتقال لوله – و محل احداث ایستگاه tbs ) همانند گذشته همکاری لازم را مبذول فرمایند.

                                                                                                              با تقدیم احترام

                                                                                                         علی اکبر انوری مقدم

                                                                                                             بخشدارهلالی

منبع : سایت روستای ابویسان

نویسنده: داود ׀ تاریخ: جمعه 9 اسفند 1398برچسب:پیام بخشدار محترم بخش هلالی جناب آقای انوری مقدم:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 در راستای مطالبات به حق مردم بخش هلالی ،در جهت آبادی و آسایش با نعمت گاز و با پیگیری مسولین محترم استان،شهرستان و بخش، کلنگ عملیات گازرسانی به 47 روستای بخش هلالی و مرکزی شهرستان جغتای روز دوشنبه مورخ 5/12/92  با حضور  مسئولان به صورت نمادین در میدان بخش هلالی به زمین زده شد.

این مراسم با حضور امام جمعه معزز شهرستان حجه الاسلام موحدی پور، نمایندگان محترم جناب آقای دکتر محسنی ثانی، مهندس سبحانی فر، مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی جناب آقای معراجی، فرماندار محترم شهرستان جناب آقای علی آبادی، فرمانده محترم انتظامی شهرستان جناب سرهنگ کیانی، بخشدار محترم هلالی جناب آقای انوری مقدم، مسئولین شهرستان و مردم انقلابی بخش هلالی برگزار گردید

مدیرعامل گاز خراسان رضوی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: گازرسانی به این روستاها شامل سه فاز جداگانه است که اقدامات اولیه درباره شناسایی پیمانکار انجام شده است.

معراجی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده همزمان با اردیبهشت ماه سال 93 این سه پروژه اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: نفوذ ضریب گاز در شهرستان جغتای 33 درصد است که باعملیات گازرسانی به این روستاها تعداد 26  هزار نفر از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.

معراجی گفت: هزینه گازرسانی به این روستاها بیش از 30 میلیارد تومان است.

منبع : سایت تسنیم و روستای ابویسان

برای دیدن عکس ها به قسمت ادامه مطلب سر بزنید


ادامه مطلب
نویسنده: داود ׀ تاریخ: جمعه 9 اسفند 1398برچسب:کلنگ زنی ,آغاز ,عملیات ,اجرائی ,گاز ,رسانی ,بخش ,هلالی ,شهرستان ,جغتای, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

سید حسن غزنوی از شاعران درباری محسوب می‌شود که سلاطین، صدور و رجال زیادی را مدح کرده است؛ شخصیت هایی مثل بهرام شاه غزنوی و پسرش جلال الدوله ، سلطان سنجر ، سلطان محمود و سلیمان‌شاه سلجوقی ، عبدالحمید وزیر و ابوالقاسم زید بن حسن ، نقیب نیشابور، مورد مدح وی قرار گرفته‌اند. با وجود این، همه تذکره نویسان او را به پاکی اخلاق، زهد، دین‌داری و دانش ستوده‌اند. (دائرةالمعارف تشیّع، 9/457) تنها اثر باقی مانده از سید حسن، دیوان شعری است که نزدیک به پنج هزار بیت شعر دارد و بسیاری از اصطلاحات علومی مثل فلسفه و نجوم در آن دیده می‌شود.(همان‌جا ) این دیوان که نسخه خطی آن در کتابخانه مدرسه سپهسالار تهران و کتابخانه آستان قدس رضوی موجود می‌باشد، با مقدمه و تصحیح استاد سید محمد تقی مدرس رضوی ، در سال 1328ش. توسط دانشگاه تهران به چاپ رسیده است.

منبع : سایت دانشنامه سادات

نویسنده: داود ׀ تاریخ: چهار شنبه 30 بهمن 1398برچسب:دیوان, شعر, سید ,حسن, غزنوی, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

می‌توان احتمال داد که سیدحسن غزنوی یکی از افراد این خانواده‌ها باشد. ازجمله سادات حسینی غزنه، چهره‌های زیر را می توان نام برد:

1.ابوالقاسم محمدنقیب بن ابوطاهر علی(نقیب غزنه) بن عبیدالله بن محمد بن علی جلابادی بن حسن بن حسین بن جعفرالحجه بن عبیدالله بن حسین‌الاصغر بن امام زین‌العابدین و برادرش ابوعلی عبیدالله که نقیب غزنه بود.(فخررازی، 153؛ حسینی مدنی، 2- ق1/175)
2.ابوالقاسم محمد بن ابی‌طالب علی بن عبدالله بن محمدالزاهد بن عبیدالله بن ابی علی بهران بن علی بن محمدفوّه بن علی بن حسن بن حسین بن جعفرالحجة بن عبیدالله بن حسین‌الاصغر بن امام زین‌العابدین، که بعد از فوت پدرش نقابت غزنه را برعهده گرفت.(همان جا )
3.ابوحرب محمد بن محسن بن حسن بن علی بن محمد بن محمدالاصغر بن علی شجاع بن حسن بن حسین بن حسن‌الافطس بن علی‌الاصغر بن امام زین‌العابدین مشهور به شیخ شرف دینوری که در غزنه وفات یافت. (فخر رازی، 178).
4.داود بن محمد بن عیسی بن زید بن احمد بن محمد بن حسین بن زید بن امام زین‌العابدین
5.ابوالحسن علی بن محمد بن یحیی بن زید بن احمد بن محمد بن حسین بن زید بن امام زین‌العابدین
6.سید هدنه بن یوسف بن عیسی بن علی بن محمد بن احمد بن عیسی بن زید بن امام زین‌العابدین. (بیهقی، علی بن زید، 2/728)
7.علی‌الغزنوی بن محمد بن ابی زید حسین بن احمد بن عیسی بن علی بن حسین‌ الاصغر بن امام زین العابدین که از اجداد سادات ملاطی گیلان محسوب می‌شود.(غفاری قزوینی، 85)
با توجه به شهرت غزنوی فرد اخیر (شماره7) و انتساب وی به حسین‌الاصغر بن امام سجاد و شباهت هایی که بین شهرت و نسب وی با سیدحسن غزنوی وجود دارد، احتمال بیشتر این است که سیدحسن مدفون در آزادوار از همین خانواده باشد، که با سادات ملاطی گیلان از یک خانواده هستند. در مورد محل فوت و دفن سیدحسن، اختلاف نظر چندانی وجود ندارد و بیشتر تذکره نویسان درگذشت او را در برگشت از سفر حج، در قصبه آزادوار نوشته¬اند.(سمرقندی، 105؛ صفا، 2/589 ؛ دانشنامه ادب فارسی، 3/334) تنها ابوالحسن بیهقی این اتفاق را در سرخس گزارش نموده است.( بیهقی، علی بن زید، 2/618)
نویسنده: داود ׀ تاریخ: چهار شنبه 30 بهمن 1398برچسب:نسب,سید,حسن, غزنوی, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

درباره ي روستا

روستای آزادوار از سابقه تاریخی درخشانی برخوردار است؛ چنان‌که در سال 31ق. عبدالله بن عامر بن کریز ، که به دستور عثمان بن عفان راهی فتح خراسان شد، در آزادوار جوین نزول کرد. اهل آزادوار با مسلمانان صلح کردند و هنگام لشکرکشی به سمت نیشابور ، با آنžها همراهی نمودند.(حاکم نیشابوری، 202-203؛ گردیزی، 227؛ بلاذری، 159) در منابع جغرافیای تاریخی مربوط به قرن چهارم به بعد، هر جا که نام آزادوار آمده، از آن به عنوان یک آبادی بزرگ ناحیه جوین و نیشابور یاد شده است(مقدسی، 435-436 ؛ سمعانی، 1/63) و زمانی که ياقوت حموی (حدود 617ق.) از آن ديدن کرد، همچنان روبه رشد بود. می توان گفت آزادوار، مانند دیگر نقاط ایران ، از آغاز ورود اسلام تا آستانه یورش مغولان، روبه رشد و توسعه بود، اما بعد از این حمله، مرکزیت خود را در ناحیه جوین از دست داد و جای آن را فریومد گرفت. (مستوفی، 150) هر چند گزارش مفصلی از وضعیت آزادوار در دوره ایلخانان، تیموریان و بعد از آن در دست نیست، اما می دانیم که در عهد صفویه، آباد و پرجمعیت بوده است، تا حدی که در ردیف شهرهای حاکم نشینی؛ چون نسا، ابیورد، اسفراین و ترشیز قرار داشت که 139 تومان و3530 دینار مالیات به بیگلربیگی خراسان تقدیم می‌کرده است.(باستانی پاریزی، 288) در سال 1004ق. که شاهžعباس صفوی (996-1038ق.) برای مقابله با عبدالمؤمن خان ازبک ، به سوی شرق آمد، مدتی در آزادوار فریومد متوقف شد.(منشی، 2/809– 810) در منابع عصر افشاریه و زندیه ، نامی از آزادوار دیده نمی شود و حتی در مسیر لشکرکشی های نادرشاه به سمت مازندران و غرب که چند بار از اسفراین هم گذشته است، مورخان از این روستا نامی نبرده اند. این امر تاحدی نشان از بی رونقی و کم‌اهمیتی آن دارد. این وضعیت در عهد قاجار هم ادامه یافت. محمدحسن خان اعتمادالسلطنه (فوت 1313ق.) که از گذشته این روستا اطلاع داشته و از آن دیدن کرده است، ضمن تکرار گفته های ياقوت در مورد آن می نويسد: «قريه آزادوار که يک وقت شهر و حاکم نشين جوين بوده حالا چندان آبادی ندارد و سکنه آن پنجاه خانوار است.» (اعتمادالسلطنه، 57، 2297)
نویسنده: داود ׀ تاریخ: چهار شنبه 30 بهمن 1398برچسب:قدمت,روستا,ازادوار,جوین, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

شرایط عضویت در کتابخانه عمومي شمس الدین محمد جوینی

 ۱-تکمیل فرم تقاضای عضویت

۲-یک قطعه عکس

۳- ارائه کارت شناسایی معتبر

۴- پرداخت حق عضویت سالانه ۵۰۰۰۰ریال

* کلیه ی  خانواده های تحت نظر سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره)با ارائه نامه از سازمان مربوطه می توانند رایگان به عضویت کتابخانه در آیند.

قابل ذکر است برای عضویت و سایر امور هر روز از ساعت 17 الي 19  به کتابخانه  مراجعه گردد.

 

نویسنده: داود ׀ تاریخ: سه شنبه 19 آذر 1398برچسب:شرایط عضویت در کتابخانه عمومي شمس الدین محمد جوینی, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

اطلاعات کلی آزادوار (azadvar)                                      

نام رسمی

کشور

 

استان

 

 

شهرستان

 

 

بخش

 

 

دهستان

 

جمعیت

 

پیش شماره تلفنی

آزادوار

ایران

 

خراسان رضوی

 

 

 

جغتای

 

 

هلالی

 

 

پائین جوین

 

 

1،481 نفر

 

572573

 

آزادوار(azadvar) اکنون دهی است با 453 خانوار جمعیت و 453 واحد مسکونی و بر اساس سرشماری سال 1390جمعیت آن 1481نفر( مرد 770 نفر - زن 711 نفر ) که بیشتر اهالی آن به زراعت، باغداری و کارگری ساده اشتغال دارند. یک رشته قنات، 14 چاه عمیق و یک چاه نیمهعمیق منابع آب کشاورزی آنهاست. گندم ،جو  ،چغندرقند ، پنبه ، خربزه و هندوانه مهمترین فرآوردههای زراعتی آنجاست. دامداری نیز در کنار کشاورزی معمول است. این آبادی دارای دهياري ،اداره پست، مخابرات، یک شعبه پست بانک ، ،یک شعبه بانک کشاورزی ( همراه با عابر بانک ) ،  صندوق قرض الحسنه فردوسي، خانه بهداشت، پایگاه بسیج ، کانون فرهنگی و هنری ، یک دبستان،  راهنمایی و  دو دبیرستان(پسرانه و دخترانه)، كتابخانه ،  زمین فوتبال همراه رختکن،باشگاه بدنسازی،  پارك ، یک مهدکودک و یک مسجد و یک حسینیه، یک فاطمیه ، یک زینبیه ، یک هیات (هیات ابولفضل ) ، یک تعاونی مصرف روستایی و صندوق انقلاب ، برق ، آب لوله کشی ، تلفن، اينترنت واي فاي ، سه عدد نانوایی ،پنج عدد گاوداری ، مرکز جمع آوری شیر، سیلو گندم ، مرکز جمع آوری چغندر قند(آلفا)، یک کارخانه شن و ماسه ، یک کارخانه آسفالت ، معدن بالاست ، ،پست فشار قوی 132 کیلو ولت برق ،  پمپ بنزین  ، كارواش ، مكانيكي و تراشكاري  است.

برای دیدن نقشه هوایی روستااینجا کلیک کنید.

 این مطلب به عنوان پست ثابت وبلاگ می باشد برای دیدن مطالب جدید مطالب زیر را بخوانید


ادامه مطلب
نویسنده: داود ׀ تاریخ: چهار شنبه 16 شهريور 1398برچسب:آزادوار, وضعیت , جمعیت,امکانات,رفاهی, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

در دل کویر ، دشتی وسیع مانند نگینی می درخشد این دشت زیبا و پربرکت دشت جوین ، و گوشه ای از این خاک زر خیز خانه آبا و اجداد من است، آزادوار

اینجا روستای من است . روستای توست . روستای پدران و مادرانمان .جایی که وقتی قدم در خاکش می گذاری ، نگاه آشنای مردمی را می بینی که پر از سوال است که این آشنایی دیرین است یا غریبه ایست . که چرا اینقدر دیر به دیدنمان آمدی ، چقدر دلتنگتان بودیم ، نکند فراموشتان شده ایم .

اینجا سکوتش معرکه است. وقتی می خوابی گویی هزار سال خوابیده ای اینجا هوایش جان می دهد برای نفس کشیدن همین و بس . اینجا خاکش بوی مهر می دهد بوی گرما ، بوی خاک . این روستای کویری در دل گرما باز هم گرمایش دل نشین است و اینجا نانش بوی زندگی می دهد . دلم می خواهد هنوز بچه بودم و کنار پدرم شبها در حیاط خانه بی بی می خوابیدم و ستاره های نورانی و شبهای سیاهش را می دیدم . آخه می دونی اینجا شبها و آسمانش خیلی زیباست سیاه سیاه و پر از ستاره . شبی آرام و در سکوت . صدای پارس سگ ها و گاه گاهی قورباغه ای که می پرد و می خواند .بدون صدای ماشین و هم همه ی مردم . اینجا شب ها همه می خوابند ، همه آرامند و روز ها کمتر صدای ماشین می شنوی ، اما تا دلت بخواهد صدای موتور است و جوانانی که می روند و می آیند . حیفت نمی آید از اینجا بروی به شهری که پر است از دود و صدا و بیرنگی . بیرنگی اش نمی ارزد به زیبایی هزار چراغ و مغازه و هم همه . چرا دلت را به کار نمی دهی ، اینجا به کار تو نیاز دارد .

 

این مطلب به عنوان پست ثابت وبلاگ می باشد برای دیدن مطالب جدید مطالب زیر را بخوانید

نویسنده: داود ׀ تاریخ: شنبه 10 ارديبهشت 1398برچسب:کویر, آزادوار,دشت, جوین, دشت جوین ,روستا,ستاره های نورانی ,آسمان ,آسمان زیبا,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

سرنوشت کتابخانه

امسال وقتی بعد از یک سال به روستا رفتم و به کتابخانه سرزدم . در ابتدای ورود به محوطه ساختمان درمانگاه و کتابخانه گوسفندانی که در محوطه در حال جولان بودند مشاهده کردم . بسیار ناراحت شدم از سرنوشت کتابخانه ای که با چه مشقتی با کمک دوستان  را ه اندازی کردیم و امروز با حدود 5 هزار کتاب خاک می خورد و استفاده ای از آن نمی شود .

شاید اگر های زیادی نبود امروز سرنوشت کتابخانه این نمی شد .

اگرهایی مثل :

امکان ثبت کانون فرهنگی در روستا وجود داشت .

امکان ثبت کتابخانه وجود داشت .

منیت هایمان را از بین می بردیم

می توانستیم کسی را برای فعال نگه داشتن کتابخانه استخدام کنیم.

و . . .

ولی نشد تا ، سرنوشت کتابخانه اینگونه  شود .

زمانی که داشتم مطلب نسبیت کارها را می نوشتم این موضوع را پیش بینی می کردم ولی نبود انگیزه ای . . .

نویسنده: داود ׀ تاریخ: شنبه 29 فروردين 1398برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 چه مقدسند دست هایی که می بخشند

تقدیر و تشکر

از فرزندان مرحوم عزیز ا... آزادیخواه  که یک قطعه زمین با مساحت حدود 1000 متر مربع به منظور احداث باغ کودک اهداء  نمودند تقدیر و تشکر بعمل می آید. برای این عزیزان از خداوند قادر و متعال خیر و برکت دنیا و آخرت مسالت داریم.

از طرف دهیاری روستا و مدیریت سایت روستا

نویسنده: داود ׀ تاریخ: شنبه 20 فروردين 1398برچسب:تقدیر و تشکر, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

«به نام آنکه جان را فکرت آموخت»

ای برادر تو همین اندیشه ای      مابقی را استخوان و ریشه ای
باسلام و درود
      ضمن تشکر از همکاری صمیمانه حجت الاسلام محمدتقی ناطقی امام جمعه محترم شهرستان ساوجبلاغ  ، بخشدار محترم هلالی و همچنين   مديران  محترم انتشارات شادان  ، انشارات آزادوار  ،انتشارات نصيرا ، انتشارات كليد آموزش ، انتشارات یساولی ، کانون آموزش قلم چی ،مديران مدارس روستا ، آقايان سيامك آزادواري( نويسنده)، علي آزادواري  ( نويسنده) ، خانم ها زهرا اسدي ( نويسنده )، سيمين شير دل ( نويسنده ) ، منصوره آزادواري ( نويسنده )،  مرضیه جهان آرا ( نویسنده ) ، ملیکا گلی (موفق ترین نویسنده کودک دنیا )، رضا امیر خانی ( نویسنده ) ، گلبهار ناصری ( شاعر) . منیژه رفیعی ( شاعر ) و كليه كساني كه به كتابخانه روستا كتاب اهداء نمودند ، اندیشه والا و همت بلند و ستودنی شما را در راه حفظ ، نشر و ارتقاء فرهنگ افتخار آمیز این مرزو بوم  پاس میداريم .
خجسته و پاینده باد
اندیشه ژرف بین و روح بزرگتان
از طرف دهيار روستا و مديريت سايت روستاي آزادوار

 

 

نویسنده: داود ׀ تاریخ: دو شنبه 16 فروردين 1398برچسب:تقدير , تشكر , اهداء, كنندگان, كتاب, به, كتابخانه ,روستا, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

در غروب 14/۱۲/1392 در روستای ابویسان شاهد چهرهای غیر ایرانی بودیم. که پس از آشنائی با آنها متوجه شدیم که جهانگرد می باشند و با هدف دیدن ۵ قاره دنیا از کشور اسپانیا به راه افتاده اند.

جهانگردان اسپانیایی در حال حاضر پس از طی نمود ۵۰ کشور جهان در ۱۷ ماه به مسافت چهل هزار کیلومتر، اکنون به روستای ابویسان رسیده اند. که در این سفر آقای یزدان سلطانپور به عنوان مترجم جهانگردان را همراهی می نماید.

ادامه مطلب
نویسنده: داود ׀ تاریخ: سه شنبه 20 اسفند 1392برچسب:جهانگردان, اسپانیایی , ابویسان,جهانگردان اسپانیایی در ابویسان, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 بهشت همین جاست

تقدیر و تشکر

از برادر عزیز،  حاج حبیب آزادواری که یک قطعه زمین با مساحت حدود 800 متر مربع به  منظور احداث باغ فرهنگی گویان (کتابخانه) اهداء  نمودند تقدیر و تشکر بعمل می آید. برای این عزیز از خداوند قادر و متعال خیر و برکت دنیا و آخرت مسالت داریم.

از طرف دهیاری روستا و  هیات امناء کتابخانه

نویسنده: داود ׀ تاریخ: شنبه 20 فروردين 1392برچسب:تقدیر و تشکر, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

مسابقه عكاسي

کشور ما ایران باسابقه ای نزدیک به بلندای تاریخ تمدن بشری در زمره كهن ترین تمدن های جهان به شمار می رود، از این جهت باید گفت این کشور پهناور از مهم ترین مناطق باستانی جهان است که همواره مورد توجه و اقبال محققان و باستان شناسان بوده است. برخی کارشناسان گفته اند در این خطة دیرین، بیش از چهار صد هزار اثر تاریخی وجود دارد. این بدین معناست که برای مطالعه و تحقیق پیرامون هر یک از این آثار همچنین نگهداری و معرفی آن ها توان علمی و مادی بسیاری نیاز است. یکی از مقدم ترین کارها برای این مهم ارائه گزارش های تصویری از این آثار است، گزارش هایی که باید در دوره های زمانی مختلف تهیه شود تا از آخرین وضعیت این آثار آگاهی به دست آید. این گزارش ها که تا حدی آنها را باید به مثابه داده های خام پژوهش گران به شمار آورد، علاوه بر کاربردهای هنری و ایران گردی به پژوهش گران ایران شناس و باستان شناس در هر گوشه جهان که باشند کمک می کند تا بتوانند به سهولت به مطالعه در زمینه موضوع آن عکس بپردازند و نتایج حقیقی و به روز شده ای نیز به دست آورند.


ادامه مطلب
نویسنده: داود ׀ تاریخ: سه شنبه 20 اسفند 1388برچسب:چهارمین جشنواره عکس ایران شناسی, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 28 صفحه بعد

تمامی حقوق برای سایت روستای آزادوار محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است
ضمن تشکر از بازدید شما دوست عزیز از سایت روستای آزادوار
داود